21 januari ansvarar Ekebyhovsskolan årskurs 6 B för kaféet.
Program 14:00 Kammarjazz med Petter Carlsson & Blue Brothers

22 januari ansvarar Kristofferskolan 10A för kaféet.
Program 14.00 Trubaduren Johan Taube

28 januari Kristofferskolan 8 D ansvarar för kaféet
Program 14:00 Vid flygeln Alexander Klimentov-Löfstrand

29 januari Kristofferskolan 12 B ansvarar för kaféet
Program 14:00 Wåge-Bandet, solist: Pernilla Dahlstrand
Släktforskningsgrupper – anmälan info@sssf83.se

4 februari Birkaskolan årskurs 8 ansvarar för kaféet
Program 14:00 Gammal folktro, Harriet Sällström
Kolbullar och Loppis

5 februari Lovö Vävare ansvarar för kaféet
Program 14:00 ”Den röda tråden”- hjälp Kanin att sticka en halsduk. Interaktiv föreställning

11 februari Drottningholmsskolan 9 ansvarar för kaféet
Program 14.00: Musik för flöjt och gitarr: Henrik Littmarck, Mikael Åkerman

12 februari Kristofferskolan 11 A ansvarar för kaféet
Program 14:00 Jazzgruppen Maybe Tuesday

18 februari Kristofferskolan 9B ansvarar för kaféet’
Program 14:00 ”Tankar om Ukrainakrisen” historikern Göran Rydeberg

19 februari Uppgårdsskolan 9 ansvarar för kaféet
Program: utställning av elevernas konstverk

25 februari Kristofferskolan 11 B ansvarar för kaféet
Program 14:00 Sweet Jazz Duo; Mats Larsson gitarr, Hans Backenrot kontrabas gäst: Stefan Gustafson trumpet

26 februari Ekerö Squaredancers ansvarar´´ för kaféet
Program 14:00 Ö-laget
Släktforskningsgrupper – anmälan info@sssf83.se

4 mars Ekerö Civilförsvar ansvarar för kaféet
Program; Hemberedskap

5 mars Ekerö Civilförsvar ansvarar för kaféet
Program: Hemberedskap

11 mars Fotboll EIK flickor 2009 ansvarar för kaféet
Program 14.00: Trio: Hasse, Lasse och Björne med många olika instrument

12 mars Kristofferskolan klass 9A ansvarar för kaféet
Program 14.00: Musik med familjen Sophia Kniberg

18 mars Färentuna årskurs 6 ansvarar för kaféet
Program 14:00: Musik till glädje och tröst med Ekerö kyrkokör

19 mars Mälarö SOK ansvarar för kaféet
Program 14.00: Jazzgruppen Always

25 mars Ekerö – Munsö Hembygdsförening ansvarar för kaféet
Program 14.00Härliga ungdomsminnen från Kaggeholm.” Bengt Irborg berättar

26 mars Mälaröarnas Kammarorkester ansvarar för kaféet
Program 14.00; Elevmedverkan från kulturskolan
Släktforskningsgrupper – anmälan info@sssf83.se

1 april Träkvistaskolan 9 A ansvarar för kaféet

2 april Kristofferskolan 8 C ansvarar för kaféet
Loppis – påskpyssel

8-9 april Påsk – Kaféet är stängt

15 april Vi unga Bailar ansvarar för kaféet
Program 14:00: Musik och dans med Vi unga Bailar

16 april Vi unga Bailar ansvarar för kaféet
Program 14.00: Musik med FNYKO dirigent Viktor Elinder (Färingsö nya Kammarorkester)

22 april Träkvistaskolan 9 B ansvarar för kaféet
Program 14:00: Musik med Mälarstråk från Lovö, dirigent Gudrun Pettersson

23 april Träkvistaskolan årskurs 7 (3 klasser)
Musik med Erik, Anders och Ulla
Släktforskningsgrupper – anmälan info@sssf83.se

29 april Kristofferskolan12A ansvarar för kaféet
Program 14:00 elever från klassen

30 april Mälaröarnas Konstförening ansvarar för kaféet 12.00-16.00
Program 14;00 film
17.00 TRADITIONELLT VALBORGSMÄSSOFIRANDE
Träkvista Scoutkår ansvarar

6 maj Kristofferskolan 10 B ansvarar för kaféet
Program 14.00: Musik Klassisk gitarr (elever från klassen)

7 maj Kristofferskolan 8 A ansvarar för kaféet
Program 14.00: Kören TonVisa under ledning av Alexander Klimentov-Löfstrand

13 maj Kristofferskolan 8 B ansvarar för kaféet
Program 14.00: Musik med Tomas Andersson Wij

14 maj Mälaraö Hockeyteam 08 ansvarar för kaféet
Program 14.00: Generation Pepp

20 maj Kristofferskolan 7 B ansvarar för kaféet

21 maj Ekebyhovsskolan 5 A ansvarar för kaféet
Släktforskningsgrupper – anmälan info@sssf83.se

27 maj Ekebyhovs slotts intresseförening ansvarar för kaféet

28 maj Rädda Barnen ansvarar för kaféet